hydraulik gdańsk osowa

🔧 Hydraulik Gdańsk Osowa pogotowie hydrauliczne

Zajmujemy się instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i grzewczymi w domach i obiektach komercyjnych,ale możemy również pomóc w sytuacjach awaryjnych.Nasi hydraulicy z pogotowia hydraulicznego przyjadą na czas wyposażeni we wszystkie niezbędne części,dzięki czemu jesteśmy gotowi poradzić sobie w każdej sytuacji awaryjnej.
Dobry hydraulik Gdańsk rzetelnie wykonuje powierzone zadania i jest nie drogi.Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś.

Profesjonalne usługi hydrauliczne Gdańsk Osowa
O Dzielnicy:

Nazwę „Osowa” napotykamy już w 1659 w brzmieniu Espenkrug (Osow Karczma). Owa karczma znajdowała się wśród drzew osik, zwanych niegdyś „osami” – stąd przydawka „osowa”. Inne określenie miejsca, od którego wywodzi się dzisiejsza nazwa  to „Osowa Góra” (po kaszubsku – Osowo Góra). To określenie z kolei nawiązuje do „górzystego” krajobrazu terenów otaczających Osowę. Z czasem, najprawdopodobniej ze względu na niewygodę posługiwania się dwuczęściową nazwą miejscowości, drugi jej człon uległ zanikowi i pozostała przydawka „Osowa”. W takiej postaci nazwa utrwaliła się w dokumentach urzędowych.

Interesującym przejawem lokalnego folkloru jest, funkcjonujące w potocznym języku mieszkańców Osowej, kilka form odmiany nazwy osiedla. Jedni jadą „do Osowej” inni „do Osowy”, a część osób „na Osowę”.

Część mieszkańców skłonna jest uważać, że mieszka „w Osowej” a inni, że „w Osowie” (odmiana rzeczownikowa i przymiotnikowa). W „Wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce” (Warszawa 1981) figuruje tylko jedna odmiana „w Osowej” i taka obowiązuje w urzędach.

Osowa jest północnym krańcem Gdańska. Na północy graniczy z Gdynią i Sopotem natomiast na zachodzie z terenami gminy Żukowo. Południowa część osiedla graniczy z Barniewicami i Klukowem. Ciekawostką jest, że na terenie Osowy istnieje osiedle-enklawa Wysoka należąca administracyjnie do Gdyni.

Osowa leży na zachód od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i na wschód od dwóch jezior: Jezioro Wysockie i Jezioro Osowskie. Jej teren jest równinny, wysokość nad poziomem morza to ok. 140 m (stąd różnice temperatur w stosunku do dzielnic przybrzeżnych).

Ciekawostką jest klimat różniący się od tego panującego w dzielnicach tzw. dolnego tarasu. Amplituda roczna temperatur różni się o ok. 4 stopnie Celsjusza w stosunku do temperatur w dolnych częściach miasta. Zimy są mroźniejsze, a lato cieplejsze.[potrzebne źródło]

Zabudowę stanowią głównie domy jednorodzinne oraz zabudowy szeregowe. W nowszej części dzielnicy dominują niskie zabudowy blokowe.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons

.