hydraulik gdańsk siedlce

 

🔧 Hydraulik Gdańsk Siedlce

Masz awarię hydrauliczną lub potrzebujesz natychmiastowej usługi hydraulicznej Gdańsku Siedlce ? Skoro tak to trafiłeś w dobre miejsce. Nasza firma to lokalny wykonawca instalacji hydraulicznych i grzewczych, który oferuje awaryjne usługi hydrauliczne tego samego dnia.Zadzwoń ☎️ 733 548 548 i umów się na wizytę dobrego hydraulika.
O Dzielnicy:

Nazwa dzielnicy „Siedlce” pochodzi od starosłowiańskiego słowa „siodło”, które znaczyło mała osada. Obecna nazwa pochodzi od słowa „Szydlice”. Ostateczną wersję ustaliła jednostka MSWiA, Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych.
Przedwojenna, drewniana zabudowa Siedlec spłonęła w wyniku pożaru, który wybuchł pod koniec II wojny światowej. Z tego okresu pozostały nieliczne obiekty zabytkowe: kościół katolicki, zabudowa liceum ogólnokształcącego oraz zespół młynów. Wojnę przetrwały ponadto budynki osiedla mieszkaniowego z lat 30., położone w dolnej części ul. Kartuskiej oraz część kamienic z muru pruskiego przy ul. Malczewskiego i sąsiednich. Najstarszym domem w dzielnicy jest budynek z XVIII w. przy ul. Kartuskiej 124A.

Powojenna zabudowa Siedlec składa się zasadniczo z dwóch rodzajów: powstałych w latach 50. kamienic stojących wzdłuż ulicy Kartuskiej i bocznych ulic oraz położonych bliżej pętli tramwajowej bloków z prefabrykatów. Przy wjeździe do Siedlec ulicą Kartuską stoi biurowiec (Ka5), który powstał w 2008 roku

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons

.