hydraulik gdańsk brzeźno

 

🔧 Hydraulik Gdańsk Brzeźno

Profesjonalne usługi hydrauliczne w Gdańsku Brzeźnie,jesteśmy zawsze na czas gdy potrzebujesz udrożnić toaletę,usunąć awarię ogrzewania lub wykonać nową instalację wodną,grzewczą,gazową lub kanalizacyjną,nasz zespół fachowych hydraulików poradzi sobie z każdym zadaniem 

O Dzielnicy:

Od północy Brzeźno oblewają wody Zatoki Gdańskiej. Od wschodu graniczy z osiedlami Nowy Port i Letnica, od południa z dzielnicą Wrzeszcz Dolny a od zachodu z Zaspą-Rozstajami i Przymorzem Wielkim.
Istnieje kilka hipotez dotyczących pochodzenia nazwy. Wg jednej „Brzeźno” pierwotnie było nazwą jeziora, która została utworzona z formantem -no od podstawy roślinnej brzoza i oznaczała jezioro, nad którym rosną brzozy. Leżąca nad nim osada nazywała się Prusęcino (od zamieszkującej ją ludności pochodzenia pruskiego). Wiele wskazuje na to, że właśnie Prusęcino zmieniło później nazwę na Bresno (pierwszy zapis na ten temat pochodzi z 1323). Z uwagi na dwuznaczność nazwy odnoszącej się do jeziora i osady, jezioro przemianowano na „Zaspa”. Druga hipoteza mówi o powstaniu nazwy osady od słowa brzeg odnoszącego się do nadmorskiego położenia.

Dawne zapisy nazwy: Prusicino, Prusęcino (1278), Bresno, Bresin (1480), Brieszno (1570), Bresen (1618).

Przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej o nazwie „Gdańsk Brzeźno”, wbrew nazwie, znajduje się w sąsiedniej dzielnicy – Nowym Porcie.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons