instalacje gazowe usługi gazownicze gdynia gdańsk sopot

 

🔧 Usługi gazowe instalacje Gdańsk Sopot Gdynia

Oferujemy szeroki zakres usług gazowniczych dla klientów indywidualnych, komercyjnych i przemysłowych na terenie miast Gdynia Sopot Gdańsk i w miejscowościach w pobliżu Trójmiasta.

 

Nasze usługi gazowe obejmują między innymi montaż nowych instalacji gazowych, naprawę i modernizacje istniejących systemów zasilanych gazem.

Nasi doświadczeni instalatorzy i serwisanci posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia do instalacji i konserwacji wszystkich urządzeń gazowych takich jak piece i kondensacyjnych kotły gazowe,płyty i kuchenki,podgrzewacze wody,kominki na gaz,podłączenie pieca gazowego.

Usuwamy awarie i wycieki gazu w instalacjach gazowych działamy jako gazowe pogotowie hydrauliczne w Trójmieście.

Oferujemy również pomoc w załatwianiu formalności w Gazowni.

 

Sprawdzanie szczelności instalacji gazowej Gdynia Gdańsk Sopot

Instalacja gazowa – instalacja zasilana z sieci gazowej, stanowiąca układ przewodów za kurkiem głównym, prowadzonych na zewnątrz lub wewnątrz budynku, wraz z armaturą, kształtkami i innym wyposażeniem, a także urządzeniami do pomiaru zużycia gazu, urządzeniami gazowymi oraz przewodami spalinowymi lub powietrzno-spalinowymi, jeżeli są one elementem wyposażenia urządzeń gazowych.

Gaz w sieci prowadzony jest pod ciśnieniem i w zależności od jego wartości rozróżniamy:

gazociągi wysokiego ciśnienia (powyżej 1,6 MPa)
gazociąg podwyższonego średniego ciśnienia (pomiędzy 0,5 MPa a 1,6 MPa)
gazociągi średniego ciśnienia (pomiędzy 10 kPa a 0,5 MPa)
gazociąg niskiego ciśnienia (poniżej 10 kPa)…

Bezpieczeństwo
Z uwagi na łatwopalność i wybuchowość gazu, zasady wykonywania instalacji określają przepisy Prawa Budowlanego i rozporządzeń wykonawczych, m.in. elementy instalacji gazowej muszą posiadać odpowiednią szczelność i być przebadanymi z uwagi na dopuszczalne ciśnienie panujące w instalacji.

Instalację gazową prowadzi się przeważnie na tynkowo w odpowiedniej odległości od innych instalacji (np. instalacji elektrycznej). Przejścia przez przegrody budowlane muszą być osłonięte specjalnymi tulejami. Często dla większych instalacji stosuje się detektory gazu wraz z systemem alarmowym.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons

Buduję dom - czy wykonujecie przyłącza gazowe do budynków ?

Tak oferujemy kompleksowe wykonawstwo instalacji gazowych w tym przyłącza gazu do budynków.

Czy zajmujecie się sprawdzaniem szczelności instalacji gazowych ?

Tak wykonujemy próby ciśnieniowe i kontrolę szczelności instalacji gazowej – posiadamy profesjonalne urządzenia do wykrywania wycieków.

.