hydraulik gdansk wrzeszcz

🔧 Hydraulik Gdańsk Wrzeszcz usługi hydrauliczne

Jesteśmy znani z szybkiej reakcji na awarie hydrauliczne, nasi wykwalifikowani technicy zapewniają szybką i niedrogą profesjonalną obsługę mieszkań i firm w rejonie Gdańska Wrzeszcza.

Gdy zadzwonisz do naszego serwisu hydraulicznego w sprawie awarii hydrauliki, szybko wyślemy specjalistę, który skutecznie rozwiąże problem.Niezależnie od tego, czy masz zatkany zlew lub umywalkę z której woda nie spływa prawidłowo,masz nieszczelny kran,lub potrzebujesz nowej instalacji,to nasi specjaliści od instalacji hydraulicznych będą w stanie profesjonalnie ci pomóc.
O Dzielnicy:

Dawne nazwy: Vriest, Vriezst (1263), Vryst (1342), Langenfort (1404), Lange Vore (1480), Langen Furth (1778), Langefurt (1780), Lange Fuhre (1822), Danzig – Langfuhr (1906), Lęgfor (1923).

Nazwa „Wrzeszcz” pochodzi od dawniejszych nazw Wrest i Wrzost, która z kolei oznacza wrzos (niegdyś na tych terenach istniał las z wrzosowiskiem).

Z dokumentu księcia Świętopełka wystawionego w dniu Św. Katarzyny 25 listopada 1263 wynika, że dawna nazwa brzmiała Vriezst. W 1404 osadę nazwano Langfuhr – w tym czasie Krzyżacy mieli w niej swoje folwarki.

Langfuhr w języku niemieckim oznacza „długi przejazd” (tu: „długi podjazd”, co miało odnosić się do faktu, że położenie Wrzeszcza wyznaczało skrzyżowanie ówczesnych ciągów komunikacyjnych).

Według innych źródeł nazwa ta znaczyła „długi bród” i odnosiła się do konieczności przeprawy przez potoki: Królewski, Strzyży i Jaśkowej Doliny w drodze z Gdańska do Oliwy. Niemiecka nazwa osady, a następnie dzielnicy używana była do 1945. Kaszubi nadal używają nazwy Lengforda.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons