Chemiczne czyszczenie instalacji C.O. i C.W.U

Wykonujemy chemiczne czyszczenie instalacji 🔧 wody pitnej 🔧 centralnego ogrzewania 🔧 odszlamianie podłogówki 🔧 sieci wodociągowe 🔧 kotły C.O.

Zadzwoń ☎️ 733 548 548

Instalacje wodne i grzewcze,które utrzymują i przemieszczają wodę,muszą być wolne od kamienia,korozji,osadów i zanieczyszczeń bakteriologicznych aby były bezpieczne dla ludzi i gwarantowały prawidłowe funkcjonowanie .

Jeśli w systemie wodociągowym pojawiają się bakterie to tylko specjalistyczna firma może wykonać płukanie całej instalacji przy użyciu środków chemicznych i pomp płuczących.

Nasza firma od wielu lat jest liderem w zakresie płukania,czyszczenia ,dezynfekcji i oczyszczania chemicznego systemów wody użytkowej w Woj.Pomorskim.

Nasi klienci to głównie obiekty użyteczności publicznej:szkoły,przedszkola,szpitale a także hotele,pensjonaty,gastronomia gdzie jakość bakteriologiczna wody jest regularnie poddawana kontroli w stacjach sanitarno-epidemiologicznych i nie może przekraczać norm.

Do czyszczenia instalacji C.0. i C.W.U używamy profesjonalnego sprzętu czyszczącego : pompy,przenośne zbiorniki, filtry i urządzenia pomocnicze.

[kkstarratings]

Płukanie instalacji wodnej i C.O. Gdańsk Sopot Gdynia

Ozonowanie – jeden ze sposobów oczyszczania wody pitnej z drobnoustrojów (dezynfekcji wody). Woda mieszana jest z ozonem w mieszalnikach inżektorowych i nasycona przepływa przez zbiornik kontaktowy, gdzie zachodzi proces dezynfekcji. Zużycie ozonu wynosi 0,6–4 g/m3, czas kontaktu z wodą ok. 10 min. Cząsteczka ozonu ulega rozpadowi tworząc tlen cząsteczkowy.

W trakcie procesu ozonowania, cząsteczka ozonu ulega rozpadowi, tworząc tlen cząsteczkowy. W związku z tym, w ozonowanej wodzie nie ma już wolnego ozonu, który chroniłby ją przed wtórnym skażeniem. Dlatego ozonowana woda nie jest tak odporna na przesyłanie rurociągami, jak woda chlorowana (zjawisko nie występuje w szczelnych opakowaniach plastikowych lub szklanych).

Ponieważ ozon nie może całkowicie wyeliminować chloru z procesu uzdatniania wody, jednak może go w istotny sposób ograniczyć do minimum, w ilości niezbędnej do utrzymania w sterylności wszystkich nitek sieci wodociągowej po przejściu wody przez Stację Uzdatniania. Zabieg taki wyraźnie poprawia właściwości organoleptyczne spożywanej wody (brak wyczuwalnego zapachu i smaku chloru oraz mętnego zabarwienia).

Ozonowanie jako zaawansowany proces utleniania wykorzystywane jest w procesach technologicznych, ponieważ:

przyśpiesza niektóre reakcje chemiczne (np. utlenianie)
wspomaga procesy filtracyjne przez aglomeracje cząsteczek
pozwala efektywnie usunąć m.in. żelazo, mangan i amoniak
przyspiesza utlenianie mikrozanieczyszczeń oraz naturalnej materii organicznej
przywraca wodzie naturalną barwę i krystaliczną przejrzystość
usuwa z wody nieprzyjemny smak i zapach
zapewnia czystość mikrobiologiczną – usuwa bakterie, wirusy, ich spory i cysty oraz pleśnie i grzyby

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons

Reda Karczemki Rumia Pogórze Kielno Rzucewo Suchy Dwór Wejherowo Koleczkowo Zbychowo Puck Władysławowo  Mechelinki Bojano Gościcino Żelistrzewo Luzino

Mrzezino Kowale Gniewino Borkowo Chwaszczyno Kosakowo Pruszcz Gdański Banino

Straszyn Bieszkowice Mosty Sobieszewo Juszkowo  Pierwoszyno Cieplewo Rokitnica Lublewo Gdańskie Kolbudy Otomin Bolszewo Rewa Szemud Kąpino Kębłowo Swarzewo Żukowo Połczyno Rotmanka Wiślinka Dobrzewino Niestępowo

Malbork Tczew Jagatowo Trąbki Wielkie Kartuzy Kościerzyna Będomin Swarożyn Lębork

Oferujemy również profesjonalne odpowietrzanie ogrzewania podłogowego obsługujemy całe Województwo Pomorskie.

.