hydraulik sopot kamienny potok

🔧 Hydraulik Sopot Kamienny Potok

Profesjonalne i niezawodne usługi hydrauliczne w Sopocie.Zadzwoń do dobrego hydraulika ☎️ 733 548 548. Szybkie i fachowe usuwanie awarii

O Dzielnicy:

Kamienny Potok to północno-wschodnia dzielnica Sopotu granicząca od zachodu z Brodwinem, od północy z Kolibkami (na obszarze gdyńskiej dzielnicy Orłowo), od wschodu z Zatoką Gdańską i od południa z Dolnym Sopotem i Przylesiem.

Nazwa dzielnicy pochodzi od przepływającego tędy małego potoku. Dzielnica jest skomunikowana poprzez przystanek trójmiejskiej SKM z innymi miejscowościami aglomeracji gdańskiej jak również gdyńską siecią trolejbusową (linie nr 21 i 31) ze Śródmieściem Gdyni, Karwinami i Świemirowem.

Nazwy ulic dzielnicy nawiązują do regionów Polski. Zachodnia część dzielnicy pełni funkcje mieszkaniowe zaś wschodnia (z hotelami, pensjonatami, kempingiem i aquaparkiem) turystyczno-rekreacyjne. Przez dzielnicę (w ciągu alei Niepodległości) przebiega Główna arteria komunikacyjna Trójmiasta.

Północna granica administracyjna z Gdynią jest równocześnie historyczną granicą Wolnego Miasta Gdańska z II Rzecząpospolitą

Od dworca odjeżdża linia autobusowa 187 do Dolnego Sopotu i 177 na PRL-owskie osiedle Brodwino. Tam również znajduje się SP 9 i LO 3 na ul. Kolberga 15. Na ul. Kolberga 8 znajduje się przedszkole nr 12 i na ul. Obodrzyców przedszkole nr 4.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons

.