hydraulik rotmanka pogotowie hydrauliczne

🔧 Hydraulik Rotmanka pogotowie hydrauliczne

Gdy pojawi się awaria hydrauliczna na pomoc przyjdzie Dobry hydraulik Rotmanka aby natychmiast ją naprawić.Gdy masz zatkany odpływ, przeciekający kran,zepsutą spłuczkę,pękniętą rurę,pogotowie hydrauliczne Rotmanka jest po to aby rozwiązać problem.
Każda z tych awarii może spowodować poważne szkody w twoim domu, więc zadzwoń pod numer ☎️ 733 548 548

O Miejscowości:
Rotmanka (dawniej Rotmanki, niem. Rottmannsdorf, kaszb. Ròtmankô) – wieś, siedziba sołectwa w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Pruszcz Gdański. Mały, północny fragment Rotmanki w 1973 przyłączono do Gdańska.

W Rotmance mieści się Zespół Szkół im. Karola Wojtyły. Nazwa została nadana dnia 10 listopada 2005 w obecności arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Znajduje się tu także kościół pw. św. Faustyny Kowalskiej, dom spokojnej starości, sklepy i inne zakłady pracy (np. piekarnia). Miejscowość posiada połączenia autobusowe z Gdańskiem, Pruszczem Gdańskim, Straszynem oraz Kolbudami.

Miejscowość jest siedzibą parafii rzymskokatolickiej, należącej do dekanatu Pruszcz Gdański w archidiecezji gdańskiej.

Od północy graniczy z miastem Gdańsk, zaś od wschodu z Pruszczem Gdańskim. Granicę zachodnią i południową wyznacza obwodnica Trójmiasta. Miejscowość posiada połączenia autobusowe z Gdańskiem (linie R, 840, 843) i Pruszczem Gdańskim (linie 847 i 848).

W północnej części wsi znajduje się park leśny, będący zrewaloryzowaną w 2012 pozostałością po tutejszym zespole dworsko-parkowym z przełomu XIX i XX wieku z pięknym, 150-letnim starodrzewem (klony pospolite, buki, sosny wejmutki, lipy i dęby szypułkowe).

Na mapach z początku XX wieku widoczne jest w tym miejscu założenie parkowe z alejkami i sadem. W 1945 (i wcześniej, w dobie wojen napoleońskich) miejsce działań wojennych. Po 11 II 1949 założenie dworsko-parkowe zostało przekształcone w Państwowe Gospodarstwo Rolne. Na szczycie wzniesienia w parku do niedawna znajdowały się pozostałości nagrobków, prawdopodobnie pochodzące z grobów rodowych dawnych właścicieli.

9 IV 2011 w lesie przy Sosnowej otwarto ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną długości 992 m z 7 tablicami informacyjnymi. W l. 2015-2016 utwardzoną nawierzchnię uzyskała ulica Kościelna, a w 2016 – Tulipanowa i Łąkowa.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons [kkstarratings]

.