hydraulik reda

🔧 Hydraulik Reda Pogotowie hydrauliczne

Bez względu na porę dnia lub dnia tygodnia oferujemy całodobowe profesjonalne usługi wykonywane przez doświadczonych hydraulików w Redzie i okolicy.
Zadzwoń gdy masz nieszczelny kran,zatkany odpływ,uszkodzony piec lub niesprawny podgrzewacz wody służymy pomocą 24/7.Udrażnianie kanalizacji mechanicznie oraz ciśnieniowo Wuko.O Miejscowości:

Gmina miejska w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, położona w Pradolinie Reda-Łeba nad rzeką Redą. Stanowi jedno z miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego oraz jest częścią aglomeracji Trójmiasta. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego, obszar bezpośrednio przylegający do niego tworzy gminę wiejską. Jako jedna z gmin wchodzi w skład Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Bardzo szybki rozwój Redy pod koniec XX wieku miał związek z budową osiedla bloków z mieszkaniami dla pracowników budowanej w latach 1982–1990 Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu.

Według danych z 30 czerwca 2013 roku miasto ma 22 778 mieszkańców.

Przez miasto przepływa rzeka Reda. Wypływa ona pod wsią Strzebielino Morskie, a następnie meandruje dnem obniżenia nazywanego Pradoliną Redy-Łeby do Zatoki Puckiej.
Wspomniane obniżenie wyżłobiły pod koniec epoki plejstoceńskiej spływające tędy ku zachodowi wody topniejącego lodowca. W późniejszych okresach, po utworzeniu się pod Strzebielinem progu przedzielającego w poprzek pradolinę, rzeka Reda skierowała się ku wschodowi, podczas gdy płynące w zachodniej części pradoliny wody rzeki Łeby zachowały kierunek biegu strumienia polodowcowego.

Rzekę Redę cechują dość wysokie stany wód zimą i wczesną wiosną, powodujące wylewy. Szerokość rzeki na poziomie zwierciadła wody, przy średnim stanie, w środkowym odcinku jej biegu, wynosi 10–12 m. Na wschód od miasta Redy rzeka skanalizowanym korytem kończy swój bieg i wpada do Zatoki Puckiej między Rewą a Osłoninem. Dawniej była ona wykorzystywana do celów transportowych, a obecnie służy rekreacji (spływy kajakowe).

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons