hydraulik koleczkowo udrażnianie rur i kanalizacji

 

🔧 Hydraulik Koleczkowo usługi i pogotowie hydrauliczne

Jako profesjonalni hydraulicy działamy w Koleczkowie i okolicy od wielu lat. Zawsze przyjeżdżamy punktualnie,wyposażeni w nowoczesny sprzęt prace wykonujemy rzetelnie i zgodnie ze specyfikacjami.Zadzwoń do nas ☎️ 733 548 548 gdy masz problem z instalacją hydrauliczną lub gdy potrzebujesz fachowego instalatora.

O Miejscowości:

Koleczkowo (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Kòleczkòwò) – duża wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Szemud na obrzeżach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy drodze wojewódzkiej 218 i w pasie Wzgórz Chwaszczyńskich i nad Zagórską Strugą. W skład sołectwa wchodzi również miejscowość Koleczkowski Młyn. Znajduje się tu pomnik poświęcony żołnierzom ruchu oporu z Gryfa Pomorskiego.

Wieś królewska w powiecie gdańskim województwa pomorskiego w II połowie XVI wieku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

Podczas zaboru pruskiego wieś nosiła nazwę niemiecką Kolletzkau. Podczas okupacji niemieckiej nazwa Kolletzkau w 1942 została przez nazistowskich propagandystów niemieckich (w ramach szerokiej akcji odkaszubiania i odpolszczania nazw niemieckiego lebensraumu) zweryfikowana jako zbyt kaszubska i przemianowana na nowo wymyśloną i bardziej niemiecką – Kollendorf.

Wieś Koleczkowo położona blisko Gdyni. Jeden z większych ośrodków jeździeckich w okolicach Trójmiasta. Szybko rozbudowująca się miejscowość, licznie odwiedzana przez turystów przyjeżdżających nad miejscowe jeziora. Połączenie z Gdynią umożliwiają autobusy komunikacji miejskiej (linia nr „191”).

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons