hydraulik chwaszczyno

 

 

🔧 Hydraulik Chwaszczyno Pogotowie hydrauliczne

Montaż instalacji hydraulicznych oraz naprawia wszelkiego rodzaju problemów z hydrauliką w Twoim domu lub firmie na terenie Chwaszczyna i okolic w tym instalacje gazowe,grzewcze,wodne i kanalizacyjne.Zapraszamy do korzystania z usług fachowego hydraulika. 

O Miejscowości:

Duża wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Żukowo, w pasie Wzgórz Chwaszczyńskich z przeważającą zabudową jednorodzinno-podmiejską. Chwaszczyno stanowi lokalny węzeł drogowy (skrzyżowanie , przy drodze krajowej nr 20 Stargard Szczeciński – Szczecinek – Gdynia z drogą wojewódzką nr 218 Krokowa – Gdańsk. Miejscowość graniczy z Gdynią (w kierunku północnowschodnim) i z Gdańskiem (na wschodzie). Transport publiczny jest obsługiwany przez komunikację miejską Trójmiasta (linie nr „171”, „191”, „193” i „Z”). Integralnymi częściami Chwaszczyna są Czarne Błoto, Kacze Buki, Kawle, Lisie Błoto i Rewerenda. Pierwsze wzmianki o Chwaszczynie pochodzą z roku 1283.

Do 1954 roku miejscowość była siedzibą gminy Chwaszczyno. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons