hydraulik gdynia redłowo

🔧 Hydraulik Gdynia Redłowo pogotowie hydrauliczne

Potrzebujesz naprawy,montażu lub modernizacji istniejącej instalacji hydraulicznej Gdyni Redłowie?Jesteś we właściwym miejscu zadzwoń ☎️ 733 548 548 Oferujemy solidne usługi hydrauliczne oraz profesjonalne pogotowie hydrauliczne Gdynia w razie awarii.
O Dzielnicy:

Wspominane jest już w dokumentach z XII i XIV wieku pod nazwą Radłowo, nazwa ta kojarzona jest ze słowem – radło. W 1365 roku Redłowo otrzymało przywilej lokacyjny. Istniejący tu folwark w czasie reformacji stał się wraz z Kackiem siedzibą luteran, został tu nawet zbudowany zbór luterański, po którym dzisiaj już nie ma śladu. W XVII w.
Redłowo stanowiło własność patrycjuszy gdańskich Cyrenbergów, a od XVIII razem z Kolibkami własność rodziny Przebendowskich. W dokumentach krzyżackich z 1365 roku nazwa Redłowa brzmiała Gradolewo, w 1583 roku widnieje nazwa Radłow, a w 1888 Redłowo. Na wzgórzu redłowskim miała w zamierzchłych czasach znajdowała się pogańska gontyna i święte miejsce w otoczeniu starodawnej puszczy.

Efektem badań archeologicznych i wykopalisk są ciekawe urny twarzowe. Na początku XIX wieku Redłowo stanowiło folwark otoczony lasem. Na tym samym wzgórzu, bliżej Gdyni, był folwark Kaszuby Focha, stąd w okresie międzywojennym tę część nazwano Wzgórzem Focha – dzisiejsze Wzgórze Św. Maksymiliana. W okresie rozbiorów Redłowo przechodziło z rąk do rąk niemieckich właścicieli, jak porucznik Foss, Foerster, von Beckmann i Herman Kulig.

Ostatnim właścicielem, już za czasów polskich, był Rosicki. Pomimo, ze wywodził się z polskiej szlachty, tytułował się von Rosicki. Mówiono, że przepuścił większą część majątku przez gardło, a należały do niego posiadłości na Kępie Oksywskiej (Suchy Dwór) i właśnie Redłowo. Podczas okupacji Niemcy zmienili nazwę dzielnicy na Hochredlau.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons

.