hydraulik gdynia pogórze

🔧 Hydraulik Gdynia Pogórze pogotowie hydrauliczne

Gdy potrzebujesz dobrego hydraulika w Gdyni Pogórzu ?Zadzwoń ☎️ 733 548 548 Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i obsługujemy różnego rodzaju awarie hydrauliczne w Trójmieście. Kiedy zadzwonisz wyślemy do ciebie naszego najbliższego hydraulika. Pomoc jest w drodze! 

O Dzielnicy:

Pierwsza wzmianka o wsi Pogórze pochodzi z około 1245 roku, kiedy to za sprawą namiestnika gdańskopomorskiego Mściwoja I i jego żony Zwinisławy, powstającemu klasztorowi norbertanek w Żukowie nadano Kępę Oksywską. Z 1253 roku pochodzi interesujący dokument biskupa włocławskiego Wolimira, określający, iż w skład parafii oksywskiej wchodzi osiemnaście wsi, w tym Pogórze. Parafię w Oksywiu, obok Rumi, Pucka, Strzelna i Żarnowca, uznaje się za najstarszą w tej części Pomorza Gdańskiego. W latach dziewięćdziesiątych XIII wieku doczekała się odnotowania droga łącząca Pogórze z Rumią, będąca częścią ważnego szlaku handlowego Gdańsk – Puck.

Podczas okupacji cała dzielnica była częścią wsi o tej samej nazwie, graniczącej z Gdynią do dziś. Niemcy zmienili jej nazwę na Gotenberg, czyli Góra Gotów.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons

.