hydraulik gdynia chylonia

🔧 Hydraulik Gdynia Chylonia

Nasza firma zapewnia profesjonalną obsługę hydrauliczną mieszkańcom Chyloni, gdy potrzebują szybkiej reakcji na nagłą awarie ogrzewania instalacji wodnej,gazowej lub kanalizacyjnej.Zadzwoń ☎️ 733 548 548 a fachowiec przyjedzie w najkrótszym możliwym czasie. 

O Dzielnicy:

Graniczy z dzielnicami: Cisową, Pogórzem, Pustkami Cisowskimi, Demptowem i Leszczynkami. Swoimi granicami obejmuje tereny wzdłuż ul. Morskiej (głównej arterii komunikacyjnej miasta) od wysokości ul. Komierowskiego do ul. Południowej oraz wzdłuż dwóch równoległych do Morskiej ulic: Chylońskiej i Hutniczej. Swój początek ma w Chyloni ważny ciąg komunikacyjny – Obwodnica Trójmiasta. W granicach Chyloni znajdują się także przystanki SKM: Gdynia Chylonia i Gdynia Leszczynki oraz wagonownia PKP.

Chylonia położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów leśnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Chylonką. W dzielnicy znajdują się liczne tereny zielone, w tym Park Kiloński.

Współczesne centrum dzielnicy zlokalizowane jest w rejonie skrzyżowań ul. Kartuskiej z ul. Morską i Chylońską. W ich sąsiedztwie znajdują się, m.in. dworzec kolejowy Gdynia Chylonia, poczta, a także najwyższy budynek mieszkalno-usługowy w tej części miasta – Dom Towarowy „Chylonia”. Historyczne centrum Chyloni stanowią natomiast okolice kościoła pw. Św. Mikołaja – rejon ulic Chylońskiej, Młyńskiej, św. Mikołaja i Opata Hackiego.

Chylonia wzmiankowana jest w Balladzie o Janku Wiśniewskim, patriotycznej pieśni o tragicznych wydarzeniach podczas gdyńskiego Grudnia 1970.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons